05-13

Strony internetowe dla branży artystycznej

Strony internetowe dla branży artystycznej

05-13

Temat jest o wiele bardziej złożony niż mogłoby to się wydawać na pierwszy rzut oka. Graficy, jako także artyści często gęsto mają nie lada problem z drugim twórcą-klientem, bo jak wiadomo, gdzie dwie wizje się zetrą, nie zawsze łatwo jest wypracować kompromis :-)

Istnieje jednak kilka zasad, których wypada i należy przestrzegać, a klientów z branży artystycznej - uczulać, uświadamiać i edukować.

Po pierwsze: nic nowego ani odkrywczego: wywiad. Zebranie informacji o specyfice danej branży, trendach i tym czym wyróżnia się konkurencja. Plus oczywiście rozmowa z klientem - porównanie wyobrażeń, gustów czy zwykłe “czucie” klimatu w którym klient chciałby pójść. W przypadku tworzenia wszelkiego rodzaju portfolio, nie zamykajmy się na jeden, oklepany styl pokazywania np. fotografii - akurat w tym aspekcie, wszystko co nowe, nietuzinkowe i w pewien sposób innowacyjne - będzie dobrze widziane. Artyści bywają wyczuleni na wszelkiego rodzaju plagiaty i “inspiracje”, tak więc jeśli zaproponujemy coś niespotykanego, na pewno zyskamy w ich oczach.

W przypadku witryn poświęconych modelingowi, bardzo ważne jest eksponowanie idealnych zdjęć modela czy modelki. Portfolio online obecnie w świecie mody zyskuje coraz większe znaczenie, stąd umiejętne posługiwanie się tu kształtem, formą i minimalistycznym stylem jest na wagę złota.

W temacie strony internetowe dla fotografów - dobrze jest stworzyć jeden unikalny styl, w którym wszystkie - teraźniejsze i przyszłe zdjęcia będą wyglądać dobrze. Nie zamykamy się tutaj na jedną kolorystykę i odwzorowanie kolorów - artysta będzie chciał przecież zmieniać swoje fotografie, publikując je na stronie. Należy jednak pamiętać, że strony fotograficzne przetwarzają niekiedy sporych rozmiarów grafiki - nie przesadzajmy zatem z “ciężkością” (także stylistyczną!) samego designu strony. W końcu to fotografie mają tu grać pierwsze skrzypce. Ważne jest tu także intuicyjne i łatwe nawigowanie kategoriami zdjęć, a samo ich pokazywanie musi być estetyczne. Wszelkie efekty lightbox, czy duże slidery (uwaga: koniecznie z czytelną nawigacją!) są tu mile widziane i jak najbardziej pożądane. Dobrze jest też dopasować format miniatur fotografii do rzeczywistych rozmiarów - nie twórzmy dla panoramicznych krajobrazów pionowego listingu, a dla portretów - poziomych form. To spowoduje, że wybrane kadry będą się ucinać i powodować nieład w całościowym odbiorze. Dobrze jest też pomyśleć o tym, jak dane zdjęcia będą się kadrować na urządzeniach mobilnych - zwłaszcza w przypadku fotografii panoramicznej nie bywa to oczywiste.

We wszystkich projektach stron internetowych z branży artystycznej niezwykle ważne są kanały w social mediach - tu z całą pewnością możemy się pokusić o czytelne, wręcz “pierwszoplanowe” ikonki sociali, dzięki którym artysta może utrzymywać stałe relacje ze swoimi fanami. W związku z powyższym, odchodzi się obecnie od projektowania na takich stronach formularzy kontaktowych. Warto natomiast przy blogowych wpisach (jeśli takowy widnieje w projekcie oczywiście) czy dodawanych fotografiach dodać funkcje udostępnień na Facebooku czy Twitterze - na pewno zostanie to docenione, nie tylko przez odwiedzających, ale i - w jakimś sensie ;-) - przez Google’a.

Filmy

01-22 641

Strona WWW KIA

01-22 441

Strona WWW FORD

11-07 311

Strona WWW MANLAY

11-07 311

Strona WWW ASMED

05-04 407

Strona WWW Gastro Nord

05-04 463

Strona WWW Aqua Park

03-30 514

Strona WWW Katalpa

03-01 178

Strona WWW Podłogi Skalski

01-17 466

Strona WWW Mała Anglia Boutique Apartments & SPA *****

11-05 144

Strona WWW Bakal

11-05 1 055

Poznaj nasz zespół
Website Style

COPYRIGHT 2011-2019 ALL RIGHTS RESERVED